Někteří museli své posty opustit z důvodu organizačních změn, jiní však byli údajně k odchodu donuceni i vykonstruovanými obviněními. Ukončení pracovního poměru jsou prý v některých případech minimálně podivná. „Má kolegyně, provozní na hotelu Sport, byla obviněna, že v hotelu kradla zboží. Za přítomnosti bezpečnostního technika Květoslava Veselého jí byl okamžitě zrušen pracovní poměr z minuty na minutu,“ popsal jeden ze zaměstnanců SMO, který si přál zůstat v anonymitě.

Propuštěná provozní si obvinění nenechala líbit a obrátila se na právníka. Na to vedení SMO zareagovalo náhlým stažením její výpovědi. „Místopředseda představenstva a výkonný šéf firmy, Alfred Roik, výpověď paní provozní stáhl a domluvil se s ní, že pracovní poměr ukončí dohodou a s odměnou, která snad měla kompenzovat odstupné, nebo byla snad i vyšší,“ tvrdí redakční zdroj.

Podobně šéf firmy „popravil“ i vedoucí ubytovacího a restauračního zařízení. Byla donucena odejít i přesto, že její profesionality si cení nejeden její bývalý zaměstnavatel. „Pan Roik mi sdělil, že buď v hotelu zůstanu na postu provozní s tím, že dosavadní provozní propustí, anebo odejdu. Jelikož jsem v důchodovém věku a na rozdíl od kolegyně již pracovat nemusím, raději jsem odešla já,“ uvedla bývalá zaměstnankyně.

A kdo přišel na její funkci? Paní Renáta Kantorová, která je i jednatelkou ve dvou zkrachovalých firmách, jejichž existenci právě ukončoval likvidátor Alfred Roik! A své posty nakonec opustily jak vedoucí, tak i provozní hotelu.

Podobně dopadla i sekretářka bývalého ředitele SMO. „Paní sekretářce dal pan Roik jasně najevo, že ji tam nechce a udělá vše pro to, aby odešla. Místo odstupného obdržela adekvátní odměnu,“ uvedl zdroj blízký redakci.

A co dál? Z důvodu organizačních změn opustil firmu ředitel společnosti Ivo Kotaba a jeho funkce byla zrušena. Zrušeno bylo rovněž místo vedoucího obchodního oddělení.

Zaměstnanci SMO minulý měsíc sepsali petici a stěžovali si na šikanu na pracovišti ze strany místopředsedy představenstva Alfreda Roika. A reakce na sebe nedala dlouho čekat. Po doručení podepsané petice na vedení SMO opustili svá místa tři aktivisté petice. Důvod? Opět organizační změny!

Řady nezaměstnaných tentokrát rozšířila vedoucí ekonomického oddělení, její funkce byla zrušena. Stejně dopadl interní auditor, přestože tento post byl zřízen teprve v polovině loňského roku. Své místo ve zkušební době musel opustit také správce budov, který se o svém propuštění dozvěděl předposlední den své zkušební doby.

Výpověď pak sama podala samostatná referentka personálního oddělení.

Seznam propuštěných uzavírá vedoucí sportovního areálu, jehož post byl rovněž zrušen. Místopředseda představenstva Alfred Roik nebyl redakcí včera zastižen z důvodu pobytu mimo území ČR.