Podle dostupných informací došlo chvíli před 17. hodinou k závadě v dodávce vysokého napětí. "Výpadek se týká asi deseti trafostanic. Technici se snaží dodávku obnovit. Podle předpokladu by to nemělo trvat déle než dvě hodiny. Více informací zatím nemáme k dispozici," sdělila pracovnice poruchové linky společnosti ČEZ.

V souvislosti s výpadkem proudu nebyly bez elektřiny jen domácnosti, ale nefungovala například světelná signalizace na křižovatkách, přestaly fungovat čerpadla ve výměnících a zastavila se tak dodávka tepla.

Naopak ani jeden výjezd kvůli výpadku proudu nezaznamenali hasiči. „Vůbec nevím, že někde není proud. Nikdo se na nás neobrátil se žádostí o pomoc, že by třeba zůstal uvězněn ve výtahu,“ potvrdila dispečerka hasičů.

Na potemnělé ulice reagovala městská policie zvýšenou hlídkovou činností. O výpadku se dozvěděla okamžitě. Na přerušení dodávky elektřiny upozorňují elektronické signalizace hlídaných objektů a přerušilo se také spojení s bezpečnostní kamerou.

Elektrický proud se dařilo spouštět postupně v jednotlivých lokalitách. Zatímco někde byl výpadek jen krátkodobý a netrval déle než několik minut, jinde sáhli po náhradních zdrojích světla, zpravidla bateriových svítidlech či svíčkách. Jako poslední přišly na řadu ve spouštění proudu ulice J. Vrchlického a J. Gagarina, kde byla dodávka obnovena v 19.34 hod.