Vedení havířovského magistrátu tvrdí, že při vyšetřování plně spolupracuje. Je také pravděpodobné, že za vyšetřováním stojí právě pobídka vedení města. Deník několikrát informoval o tom, že na několika zasedáních zastupitelstva jeden občan v interpelacích kritizoval zadávání veřejných zakázek, nikdy ale nebyl konkrétní. „Bohužel, pokud nebudete konkrétní, nemůžeme zjistit, jak se věci přesně mají. V každém případě můžete dát podnět policii k vyšetřování,“ radili představitelé města.

Primátor Havířova František Chobot potvrdil, že vyšetřování probíhá. „Přišli za mnou policisté, že potřebují dokumentaci k zakázce na rekonstrukci Školního parku za restaurací Lučina. Já je poslal za pracovnicí příslušného odboru a dal jí pokyn dokumentaci za standardních podmínek vydat. Nemáme důvod něco skrývat, přestože čelíme různým tlakům, a dokonce i já jsem třeba občas osočován z protežování vlastního syna. To je samozřejmě nesmysl,“ řekl primátor Chobot.

Zástupci města se v souvislosti s vyšetřováním podivují nad jeho průtahy. „Policie nám snad už před rokem poslala žádost o seznam všech zakázek za několik let. Patrně nechtěli, abychom věděli, o kterou mají zájem. V polovině února si vyžádali dokumentaci k rekonstrukci Školního parku. Protože nechtěli sepisovat obsáhlý předávací protokol ke každé položce, dali jsme jim celý balík zapečetěný s tím, že na jejich žádost bude konkrétním a zodpovědným úředníkem a na jejich pracovišti otevřen. Po nějaké době si předvolali jiného pracovníka a žádali po něm otevření. Ten to odmítl a policie musela předvolat toho, na kterém jsme se dohodli. Další informace o práci policie na tomto případu nemáme,“ vysvětlil tajemník magistrátu Milan Menšík.

Podle informací Deníku by za podnětem k vyšetřování měly stát nejasnosti ve vyplacení peněz za provedené práce. Policie zatím k vyšetřování mnoho informací nesdělila.

„V současné době nemůžeme průběh vyšetřování komentovat. Prověřuje se dokumentace, kterou máme k dispozici,“ řekl Roman Skřepek z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.