V minulém roce se po osmnáctileté přestávce podařilo několika nadšencům motorového sportu z Havířova a Těrlicka znovu vzkřísit slavný motocyklový závod na Těrlickém okruhu. To, čemu skoro nikdo nevěřil, se stalo skutečností. Obnovená premiéra v srpnu 2008 dopadla na jedničku. Pořadatelé nyní svou pozornost zaměřují na jeho propagaci.

„Po loňských zkušenostech chceme letos v dostatečném předstihu oslovit co nejvíce lidí, a to nejen z Havířova a okolí, ale i ze vzdálenějších míst. Byli jsme v Brně na veletrhu Regiontour. Využili jsme i příležitost prezentace na ostravské výstavě Sport, zdraví a pohyb 2009. Potěšilo nás, že zájem mezi návštěvníky byl pokaždé velký. Věřím, že naše úsilí přinese úspěch a projeví se ve zvýšeném počtu platících diváků,“ uvedl za pořadatele předseda občanského sdružení Prosport-cz Petr Hrabčák. Závodní dráha až na malé drobnosti zůstává beze změn. „Trať byla po všech stránkách včetně bezpečnosti, odbornou veřejností hodnocena velmi kladně,“ konstatovali členové organizačního týmu.

Pořadatelé očekávají letos více domácích i zahraničních závodníků. Velkým plusem je, že Zlatý kahanec je již uveden v kalendáři podniků Federace motocyklového sportu AČR 2009 jako přebor České republiky v kategorii klasik a mistrovství ČR v kategorii Supermono. „Už máme avizo, že přijede světoznámý Rico Penzkofer, absolutní vítěz z minulého ročníku Zlatého kahance Jiří Brož nebo Michal Dokoupil, známý jako Indi,“ přiblížil Petr Hrabčák.