„Odtahovat se budou pouze vozidla, která tvoří překážku v silničním provozu, kde se nemůže nasadit botička. To se týká aut zaparkovaných v křižovatce, na přechodu pro chodce, vozidlům bránícím vjezdu záchranářů, nebo znemožňující odvážení odpadků,“ uvedl ředitel Městské policie v Českém Těšíně Petr Chroboczek.

Strážníci tak reagují na neukázněnost řidičů, kteří ve městě parkují kde se jim zlíbí. „K odtahování aut je město nuceno sáhnout s narůstajícím počtem neukázněných řidičů. Mnozí lidé na české straně odstaví auto i na velmi nevhodných místech, a jdou nakupovat do Polska,“ uvedl ředitel bohumínských strážníků.

Podle Chroboczka pozorovali strážníci již první den, kdy k odtahu sáhli, změnu k lepšímu. „Většinou když strážník nebo policista řeší nesprávně zaparkované auto, nikdo se k němu nehlásí. Když přijela odtahovka, najednou se všichni majitelé našli a začali narychlo přeparkovávat auta,“ pochvaluje si novinku Chroboczek.

V první den zavedení novinky byli ještě majitelé odtahové služby i strážníci k hříšníkům vlídní. „U všech aut se dnes během nakládky vždy objevil majitel vozidla, strážníci to řešili domluvou nebo pokutou do tisíce korun, a protože šlo o první den, žádné náklady si tentokrát neúčtoval ani majitel odtahové služby,“ prohlásil ředitel strážníků. To ovšem nebude platit v budoucnu.

„Pokud bude již auto připravené k naložení, nebo naložené, majitel bude muset zaplatit alespoň část nákladů, které nám před příjezdem a manipulací s autem vznikly,“ varuje majitel odtahové služby Lumír Supik. V případě odtahu majitel auta zaplatí pokutu do dvou tisíc korun, paušální poplatek odtahové službě za naložení a odvezení auta ve výši 1800 korun a poplatek za přechování auta na hlídaném parkovišti 180 korun za den.

Odtažená vozidla budou na svého majitele čekat v Autoservisu Czudek, se kterým radnice podepsala dohodu o uskladnění aut. „Je to firma, se kterou má město již velmi dobré zkušenosti. Navíc mají hlídané parkoviště a jsou velmi blízko,“ uzavřel Chroboczek.