Podle policistů je tam silný provoz motorových vozidel a současně velké množství chodců včetně dětí. „Ne každý řidič tady zastaví a umožní chodcům přejít na druhou stranu. Snahou policistům je zajistit nejen bezpečné přejití chodců, ale i plynulý provoz motorových vozidel,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Velkou nevýhodou zdejšího přechodu je podle policejní mluvčí především jeho poloha. „Při nepozornosti, nebo při mylné domněnce, že kdykoliv může člověk vstoupit do vozovky, může dojít ke střetu. I když nemáme zatím na tomto místě nějaké varovné číslo nehodovosti, chceme upozornit občany, aby zde byli obzvlášť opatrní,“ uvedla Viačková.

I když se vážnější nehody přechodu zatím poměrně vyhýbají, jsou zde naplánované další bezpečnostní opatření. „Tento přechod je na seznamu míst, kde by měla určité úpravy proběhnout. Konkrétně v tomto případě se plánuje nasvícení přechodu. To je naplánovaná na tento rok, nejpozději pak v příštím roce,“ říká policejní mluvčí. Především si ale podle policistů řidiči a chodci musí uvědomit, co jim zákon každému z nich ukládá.

Zákon ve zkratce hovoří tak, že chodci nesmí vstupovat do vozovky bezprostředně před přijíždějícím vozidlem a úmyslně zdržovat provoz vozidel. Řidiči jsou naopak povinni umožnit chodcům nerušené přejití vozovky a blížit se k přechodu takovou rychlostí, aby v případě potřeby mohli zastavit a nedošlo ke sražení chodce.