Závod uspořádali fanoušci „bugin“ z karvinské odnože rychvaldského RC klubu. „Modely bugin jsou rozděleny podle velikosti. Soutěží děti a mládež do 12 let a dospělí,“ uvedl vedoucí kroužku RC klub Rychvald Luděk Szostek.

Svět závodních autíček, familiérně nazývaných „buginy“, nepřitahuje jen muže, jak by se na první pohled zdálo, ale stal se i doménou žen. „Závodit s buginami je moje velké hobby. Dostala jsem se k němu přes kolegu teprve před dvěma roky, ale úplně jsem tomu propadla. Věřím, že vědět o tom, že takovéto řízení aut funguje už nějaký ten rok, pustím se do toho dříve,“ prozradila čtyřiadvacetiletá Kristýna Szabóová z Karviné.

O tom, že ji ježdění s malými kárami opravdu jde, svědčí i několik jejich ocenění v závodech. „Získala jsem několik pohárů a nejvíce si cením prvního místa ve skupině B,“ dodala Szabóová.

Kromě dospělých lákají modely aut samozřejmě i děti, nejčastěji kluky. „S auty jezdím asi půl roku a moc mě to baví. Mám celkem tři buginy. Dvě ve velikosti 1: 10 a jednu 1:12. Sem tam si je vylepším na nich třeba baterii nebo motor,“ řekl desetiletý Petr Rodina.

Rychvaldského poháru se účastnilo téměř 50 automobilových nadšenců a příští ročník se bude konat v Rychvaldě.