Po nové hale volá sportovní veřejnost řadu let. Městská sportovní hala totiž nestačí vyhovět současným požadavkům a výstavba dalšího zastřešeného sportoviště se jeví jako nutnost. Stavba přijde celkově na 134 milionů korun. Kromě výstavby nové víceúčelové haly bude součástí stavby oprava dvou stávajících tělocvičen, rekonstrukce přilehlých komunikací ulic Žákovské a Komunardů včetně výstavby nových chodníků, nového veřejného osvětlení a nových parkovacích stání na Žákovské a Komunardů.

Kvůli vytíženosti musela řada sportovních subjektů hledat možnost vyžití jinde. Naposledy kritizovali situaci havířovští volejbalisté, kteří museli hrát nejdůležitější zápasy play off první ligy mimo Havířov. „Vedení města o nové hale pořád jenom mluví a skutek utek. Jsme moc zvědaví, kdy se se stavbou opravdu začne. Je vidět, že jedna hala je pro tak velké město málo,“ nechal se při vyřazovacích bojích slyšet předseda volejbalové Slavie František Horvát.

„Na tuto akci v současné době zpracováváme žádost o dotaci z evropské unie, konkrétně z Regionálního operačního programu Region soudržnosti Moravskoslezsko,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Nová sportovní hala bude umístěna v areálu Základní školy na Žákovské ulici a bude sloužit pro potřeby města, školy i veřejnosti. „Hala bude víceúčelová a bude určena pro hráče házené, basketbalu, volejbalu, florbalu, futsalu i badmintonu. Sledovat zápasy zde bude moci přes 360 diváků, samozřejmě i imobilní občané,“ přiblížila Pondělíčková.

Po rekonstrukci přilehlých ploch bude na ulici Žákovské celkem 117 parkovacích míst, včetně 6 stání pro ZTP a na ulici Komunardů 38 stání, včetně pěti míst pro ZTP a tří pro autobusy. Stavba bude zahájena o prázdninách a dokončena by měla být po třinácti měsících. Nyní se začnou v této lokalitě kácet stromy. Celkem bude vykáceno 64 stromů, především hlohů, ale také topolů, ptačích třešní a švestek. Padnout musí také přes třicet metrů čtverečních křovin. „Místo těchto vykácených stromů vysadíme šedesát nových stromů, a to především třešní a švestek. Současně vysadíme i 130 nových okrasných keřů,“ dodala Pondělíčková.