„Baby club byl takovým prvním místem v Orlové, kde jsme se mohly sejít s dětmi ve větším počtu,“ uvedla jedna ze zakladatelek Baby clubu i Bejbáčku Silvie Tůmová. Maminky si zde s dětmi mohly hrát, tančit, zpívat a pořádali různé akce, například karnevaly, mikulášské a vánoční besídky a soutěže ke Dni dětí. Děti z prvního fungování Bejbáčku jsou už dnes školáky a rádi na setkání v Bejbáčku vzpomínají.

Nový club, chce na tuto tradici opět navázat a zve do své herny maminky i tatínky s dětmi. „Chceme poskytnout maminkám i tatínkům místo, které by je vytrhlo z izolace mateřské dovolené, aby mohli trávit svůj čas s dětmi aktivně. Činnosti chceme přizpůsobit věku a zájmu dětí, tak aby napomohly rozvíjet jejich osobnost. Děti se mezi sebou seznámí a vlastně je to i připraví na vstup do mateřské školky,“ řekla Silvie Tůmová.

Na měsíc březen se pro malé i velké návštěvníky chystá spousta akcí. „Každé úterý dopoledne budeme s dětmi něco tvořit, odpoledne pak věnujeme různým přednáškám, kurzíkům a debatám. Čtvrtek naopak bude plný pohybu a cvičení,“ přiblížila program paní Silvie.

Bejbáček je nyní součástí Klubu Spirála, která je odloučeným pracovištěm Domu dětí a mládeže v Orlové - Lutyni a najdete ho v bývalé budově Kotvy.