Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice vyzývá ke kontrole seznamu voličů

Havířov - Havířovský magistrát chce předejít možným problémům při volbách do Evropského parlamentu. Proto vybízí ke kontrole seznamů.

13.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční začátkem června. Jelikož nejde seznam voličů měnit na poslední chvíli, nabádá radnice občany města, aby se ujistili, zda jsou na potřebném seznamu.

Hlasovat má právo každý občan České republiky, který nejpozději druhý den voleb dosáhl věku 18 let, nevznikla u něj překážka ve výkonu volebního práva a je zapsán v seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu, popřípadě hlasuje na voličský průkaz. „Vzhledem k tomu, že zákon neumožňuje dopsání voliče do výpisu ze seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu ve dny voleb ve volební místnosti, doporučujeme především těm, kteří se přestěhovali nebo měli problémy při předchozích volbách, aby si ověřili svůj zápis ve stálém seznamu voličů nejpozději do 26. dubna přímo na evidenci obyvatel na magistrátu,“ doporučuje mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Voliči, který nebude moci nebo nehodlá volit ve svém volebním okrsku, v jehož stálém seznamu je zapsán, vydá havířovský magistrát na jeho žádost voličský průkaz. Učinit tak může osobně na odboru vnitřních věcí nebo písemným podáním opatřeným ověřeným podpisem voliče, doručeným nejpozději patnáct dnů před dnem voleb (do 21. května 2009). „Magistrát města Havířova předá voličský průkaz nejdříve patnáct dnů před volbami. Voliči, nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče, nebo jej zašle na jím uvedenou adresu,“ vysvětlila Pondělíčková.

Voličský průkaz opravňuje voliče k hlasování ve dnech voleb v jakémkoli volebním okrsku na území České republiky. Voliči, který není zapsán v seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu nebo nemá vyřízený voličský průkaz, okrsková volební komise hlasování neumožní.

Autor: Libor Pristáš

13.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení