„Je jasné, že na zásadní modernizaci peníze, které nám poskytuje zřizovatel, tedy město, peníze nestačí a tak se snažíme je zajistit z jiných zdrojů,“ uvedla ředitelka KaSS Střelnice Olga Humplíková. Vysvětlila, že k rekonstrukci samotného kinosálu ji nutí špatný až havarijní stav některých jeho částí.

K modernizaci v podobě digitalizace zase trend v oboru. „Pokud chceme, aby lidé chodili do našeho kina, je digitalizace nutná,“ tvrdí ředitelka KaSS Střelnice.

Počátkem týdne uspořádalo kino ve spolupráci se společností AV Media, jež do bio grafů dodává moderní promítací zařízení, prezentací spojenou s promítáním pro zastupitele a nejužší vedení města. „V souvislosti s modernizací uvažujeme o nákupu digitálního promítacího zařízení a digiprojektoru, abychom mohli v budoucnu promítat i filmy ve formátu 3D. Ale digitální aparatura má krom výhody kvalitního obrazu a zvuku tu výhodu, že můžete od distributorů brát kopie filmů na moderních nosičích, ale hlavně takových kopií je více a tím se mohou i premiérové filmy dostat do malého kina, jakým je Central, prakticky současně s republikovou premiérou,“ vysvětlil vedoucí kina Central Jakub Gajdica.

Na digitalizaci kina Central chce vedení KaSS požádat o dotaci ministerstvo kultury. „O financování modernizace kina se pokusíme prostřednictvím projektu s polským partnerem a budeme se ucházet o peníze z regionálního operačního programu Česko a Polsko,“ přiblížila Olga Humplíková.

Rozhodovat o přidělování peněz se bude počátkem příštího roku. „Pokud bychom prostředky získali, někdy v květnu by mohla začít rekonstrukce,“ dodala ředitelka KaSS.