Na hasiče se s důvěrou obrátil mladý modelář, který si byl v havířovské městské části Životice zalétat se svým asi dva kilogramy vážícím strojem. Rádiem řízené letadélko s palivovým motorem se však vymklo jeho kontrole a uvízlo v koruně stromu na kraji lesa. Ve větvích viselo nad silnicí a hrozilo, že při poryvu větru může spadnout.

Hasiči na místě zjistili, že do koruny se s pomocí lezecké techniky nedostanou, protože větve by je neunesly. Jedinou šancí bylo použít vysokozdvižnou plošinu. Ta se musela postavit a ukotvit na poli. Jeden z hasičů s plošinou vystoupal až do nejzazšího možného bodu, a protože se přesto k letadlu nedostal na dosah, musel jej z větví sundat pomocí tyče s hákem.

Pokud by na letadlo nedosáhl ani s tímto nástrojem, nezbylo by, než model „sestřelit“ proudem vody. To by patrně znamenalo jeho větší devastaci. Naštěstí pro letadlo i modeláře k tomuto kroku hasiči přistoupit nemuseli.

„To jsem rád, že jste mi pomohli. Vůbec nevadí, že je letadlo poškozené, hlavně, že mám všechny součástky a můžu ho opravit. Moc vám děkuju,“ jásal s letadlem v rukou jeho majitel. Cenu modelu odhadl na téměř 15 tisíc korun.