Původně vedení nemocnice uvažovalo, že vybuduje místo jedné zavřené stanice interny druhé geriatrické oddělení. „Zvážili jsme to a přehodnotili. Nemocnice nemá v současné době ani jedno lůžko následné péče. Nejbližší LDN je v Orlové, kde jsou vytíženi. Pacienti tak musí dlouhou dobu pobývat na akutních lůžkách, která jsou nákladná. Celkově je v kraji velký nedostatek lůžek následné péče, a proto jsme se rozhodli, že uděláme celé jedno patro LDN s kapacitou zhruba 50 lůžek,“ uvedl ředitel nemocnice Jan Ferenc.

Jako jedním zvažovaným místem pro lůžka následné péče se jevila část infekčního pavilonu, který má v příštím roce projít kompletní rekonstrukcí. „Ukázalo se, že by to nebylo z hygienických důvodů možné. Proto budova bude zrekonstruována pouze pro účely infekce. Vzniknou dvě stanice o 22 lůžkách, plus jednotka intenzivní péče. Chceme, aby byl pro pacienty zajištěn komfort,“ dodal Ferenc. Hospitalizovaní pacienti budou moci být na pokoji po jednom či dvou. Pokud by ale nastala krizová situace, například v podobě epidemie, bude mít nemocnice k dispozici ihned dalších dvacet rezervních. Otázkou tedy je, ve které části nemocnice LDN vznikne.

„Volných míst je zde mnoho. Nyní pracujeme na návaznosti jednotlivých oddělení, které už bude definitivní. V rámci restrukturalizace vznikne jedno patro pro následná lůžka. Zaměříme se i na počet akutních lůžek, kterých je dostatek a určitě je nebudeme navyšovat. Spíše dojde k mírnému poklesu,“ doplnil ředitel havířovské nemocnice Jan Ferenc.