Na osud bývalého školního komplexu se zastupitelů ptají i tamní obyvatelé. „Zajímá nás, co se s objektem školy bude dít dál. Lidé, kteří bydlí v jeho sousedství, na něj dohlíží, ale nemůže to tak jít věčně a myslím si, že to není řešení,“ řekl na posledním zasedání zastupitelstva předseda osadního výboru Zimný důl Radim Lapšanský.

Ozvali se ale i někteří zastupitelé. „Chtěl bych vědět, jak dlouho budeme čekat, než dojde k prodeji,“ ptal se člen rady města Jaromír Kuča.

Jak se věci mají? Společnost Domácí péče SOS požádala město o odklad. „Nový nabyvatel objektu nás požádal o odklad z důvodu, že nemá ke koupi objektu potřebné finanční prostředky,“ sdělila mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková. Dodala, že městu však dochází trpělivost a v nejbližší době bude kontaktovat zástupce nového nabyvatele objektu s žádostí o vyjádření, jak dlouho bude trvat, než se bude moci přistoupit k podpisu smlouvy.
„Pokud se majitel společnosti nevyjádří, vypíše město nový záměr prodeje,“ uvedla Cibulková.

Majitelka společnosti Domácí péče SOS Marcela Kučerová připouští malé zdržení ve svých plánech, ale některé věci se prý nedají uspíšit. „Už jsme v cílové rovince, čili před podpisem úvěrové smlouvy v bance,“ prozradila Kučerová.

Podle ní stojí za zpožděním realizace jejího záměru administrativní procesy v bance, které se nedají přeskočit. Město nabídlo budovu k prodeji za 6 milionů korun, ale musela být dodržena jedna podmínka. „S ohledem na další vývoj populace v Orlové, musí být objekt využíván coby zařízení pro seniory,“ uvedl místostarosta města Radislav Mojžíšek.

Denní péče SOS chce v budově provozovat ubytovací zařízení s nonstop ošetřovatelskou službou. Mimo jiné v něm má vzniknout i specializované oddělení pro klienty s Alzheimerovou chorobou.

Město na prodej budovy spěchalo hlavně proto, aby dlouho nechátrala. V zimě správa objektu zajišťovala v bývalé škole temperování, postaráno je i o bezpečnost. „Městští policisté na objekt dohlížejí, pravidelně tam jezdí motorizované hlídky. Pokud by tamní obyvatelé měli podezření na poškozování této budovy, mohou kdykoli strážníkům zavolat,“ upřesnila mluvčí radnice.