Výsledky nebyly pro místní šoféry příliš příznivé. „ Akce se konala v karvinské městské části Ráj, kdy se policisté postavili do křižovatky ulic Borovského, Kosmonautů a Těreškovové. Výsledky akce říkají, že řidiči mají ve čtení pokynů mnohdy problémy a často zmatkovali, když tu a tam nevěděli, zda mohou jet nebo ne,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

I proto se snaží policisté různou formou informovat řidiče o správném postupu v takové situaci. „ A podobné akce budeme opakovat i v budoucnu,“ potvrdila policejní mluvčí. Pár rad dala policejní mluvčí ve své zprávě. „Velmi důležité je, jak je policista v křižovatce postaven k autu. Pokud stojí zády, řidič nesmí pokračovat v jízdě. Stojí-li policista bokem, znamená to volno, ale opět je nutno sledovat v jakém směru. Dále řidič musí sledovat policistovy ruce – buď je v jeho směru ukázáno odbočení vpravo nebo vlevo opět pomocí upažené paže, nebo jsou paže roztaženy, což značí jízdu v přímém směru,“ uvedla základní poučky mluvčí.

Podle ní má tento způsob řízení křižovatky mnohé přednosti. „Zkušený policista může zabezpečit větší plynulost průjezdu křižovatkou. Na druhou stranu, řidiči musí jeho pokyny znát a chápat,“ vytýká neznalost některým řidičům Viačková.

Akce, která se konala v minulých dnech, se obešla bez pokut, řidiči byli pouze upozorněni a informování o správném chování v takové situaci.