Poprvé se pendolino vydá na koleje za Bohumín směrem na Karvinou a Třinec v pátek 12. června. Kromě Ostravy z něj můžete vystoupit také v Bohumíně, Karviné, Českém Těšíně a Třinci. Podle zástupců Českých drah by celková jízdní doba Praha – Třinec měla být kratší než 4 hodiny.

„Další rozvoj produktu SC Pendolino je součástí našeho transformačního programu Vize 2012. Zavedením spoje Sprinter chceme nejen rozšířit dosavadní nabídku spojení vlaky pendolino v pátek, ale současně chceme otestovat poptávku po přímém rychlém spojení Prahy a dalších oblastí Moravskoslezského kraje a Těšínska. Odezva této nabídky u zákazníků pro nás bude jedním z důležitých východisek při plánování dalšího rozvoje produktu SC Pendolino,“ uvedl Antonín Blažek, náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu.

Vlak SC Pendolino Sprinter bude provozován jako páteční spoj (nebo v den před prodlouženým víkendem) a z Prahy hlavního nádraží by měl odjíždět v 16.23 hodin. Jeho první zastávkou bude Ostrava-Svinov. Vlak pak dále zastaví ve stanicích Ostrava hl. n., Bohumín, Karviná hl.n., Český Těšín a Třinec. „Podle dosavadních předpokladů by měly ve vlaku platit i zvýhodněné místenky prodávané se slevou Rail plus. První spoj vyjede na trasu již v pátek 12. června 2009,“ uvedl Blažek.

Podrobné informace o jízdním řádu spoje SC Pendolino Sprinter zveřejní České dráhy v průběhu května.