Jedno lůžko s hrazdou, rukojetí na hrazdu, madrací a nočním stolkem s vyklápěcí jídelní deskou přijde na 25 tisíc korun. Celkem tedy nemocnice vydala 750 tisíc korun. Předností každého lůžka je čtyřdílná ložná plocha s magnetickým zámkem, postranice a v neposlední řadě i moderní design.

„Klienti sociálních služeb, mají mnohem větší pohodlí, mohou si postel polohovat podle svých potřeb a navíc pobývají v mnohem příjemnějším prostředí, které vytváří právě celá sestava včetně skříní,“ řekla hlavní sestra nemocnice Rita Vilášková. Zaměstnancům oddělení usnadňuje nové lůžko manipulaci s klientem. Lze nastavit výšku lůžka, i manipulace při převozu klientů je mnohem jednodušší.

Oddělení sociálních služeb ve zdravotnictví je určeno pro pacienty, kteří čekají na umístění v domovech důchodců, domech s pečovatelskou službou nebo na návrat do svých rodin, kde je třeba uzpůsobit situaci jejich potřebám. Pro velký zájem klientů o umístění na oddělení sociálních služeb ve zdravotnictví, nemocnice v letošním roce otevřela další oddělení s 30 lůžky. Pobyt na oddělení si klienti hradí sami. Zájem o pobyt na tomto oddělení převyšuje možnosti oddělení a zájemci musí na volné místo čekat.