Opozice napadla vedení města, že investice Domova seniorů Helios a útulku pro zvířata nebyly zcela v pořádku. Poukazovala přitom na vysoké částky, které radnice při stavbě těchto dvou komplexů zaplatila nebo zaplatí.

Nejdříve se jednalo o domově seniorů. Náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk přečetl zprávu, která mapovala celý projekt od jeho vzniku až po dokončení stavby. Vedení radnice se následně podivovalo nad tím, že se členové opozice ptají na informace, které měli několik let jako členové investiční a kontrolní komise k dispozici.
Opoziční zástupci ODS a KDU–ČSL nakonec navrhli, aby byla ustavena komise zástupců všech politických stran, doplněná znalcem z oboru stavebnictví, která investiční akci výstavby domova seniorů zkontroluje. Tento bod všichni zastupitelé podpořili.

Rozruch nastal při projednávání druhého bodu. Po přečtení zprávy se totiž do diskuse o zvířecím útulku nepřihlásil nikdo. Řada přítomných poté vybuchla smíchem a údivem, proč tento bod opozice navrhla k projednání, když o něm následně vůbec nediskutovala. „Dostali jsme informaci, že už je zde proinvestováno okolo dvaceti milionů a případné zastavení stavby by bylo neekonomické. Po skončení stavby budeme požadovat kontrolu, stejně jako u domova seniorů,“ řekl po zastupitelstvu předseda havířovské ODS Radomil Schreiber.

Ten také odmítl, že mimořádné zastupitelstvo bylo zbytečné. „Já si myslím, že zastupitelstvo mělo svůj smysl, protože v červnu už by tato věc nebyla tak aktuální a nám by se už nemuselo podařit ustavit vyšetřovací komisi. Dnes nejsme schopni tvrdit, jestli tam je něco špatně, nebo ne. Počkáme si na závěry komise, a jestliže budou shledány nějaké nedostatky, budeme postupovat dál,“ dodal Schreiber.

Většina koaličních politiků z řad ČSSD a KSČM kroutila nechápavě hlavami. „Tohle je zbytečné mrhání časem. Je to prostě směšné. To se mohlo řešit několik let na normálních zastupitelstvech, a ne kvůli tomu svolávat mimořádné zasedání,“ znělo téměř jednohlasně nejen z koaličního tábora, ale i od Havířovanů, kteří se přišli na zastupitelstvo podívat.

Smířlivější postoj měl náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk. „Já osobně na tom nevidím nic špatného. Opozice má na tento krok legitimní právo a prostě ho jen využila,“ uvedl.