Nehoda se stala v období vánočních svátků na křižovatce pod Bludovickým kopcem. Čerstvá absolventka autoškoly vyjížděla z Frýdecké ulice, kde ještě nebyly semafory a ona musela zastavit na stopce. Když se rozjela, z levé strany do jejího auta narazila octavia jedoucí z centra Havířova. Fabia řidičky skončila v příkopu a zemřela v ní babička řidičky.

Okresní soud v Havířově uznal řidičku vinnou ze zavinění kolize. Uznal však polehčující okolnosti. „Ona si splnila svou povinnost a řádně zastavila, aby dala přednost vozidlům na hlavní silnici. Bohužel, vzhledem ke své řidičské nezkušenosti, neodhadla správně vzdálenost a rychlost vozidla přijíždějícího zleva. Přísným trestem pro řidičku je už to, že při nehodě přišla o svého blízkého,“ vysvětlil po prvním rozsudku soudce Otakar Chmiel s tím, že řidičku potrestal podmínkou a zákazem řízení.

Vyšší instance však řidičku viny zprostila a začalo se vyšetřovat možné zavinění ze strany řidiče, který jel po hlavní silnici. Soudní znalec mu totiž vypočítal rychlost okolo 87 km/hod.

Právě ve středu se na křižovatce sešli soudní znalci, soudce, státní zástupce i oba řidiči se svými právníky. Znalci na místě opět vyměřovali vzdálenosti a výhledy obou řidičů. Data vloží do speciálního programu, který bude modelovat určité situace. Na jejich základě pak soud opět rozhodne. „Musíme počkat, až to znalci zpracují. Pak se opět sejdeme v jednací síni,“ řekl soudce Chmiel.

Kvůli vyšetřovacímu pokusu byl frekventovaný silniční tah z Havířova na Český Těšín pod Bludovickým kopcem po desáté hodině dočasně regulován. Dopravu řídili policisté, aby znalci mohli bezpečně vstupovat do vozovky. Před jedenáctou hodinou byly opět spuštěny semafory a doprava se vrátila k normálu.