„Chceme předcházet případným problémům, které by se mohly nakupit v těchto prvních dvou květových dnech. Jednak se bude promítat přes hraniční řeku, tato atrakce jistě přitáhne mnoho diváků. Také je prodloužený víkend a v sobotu do města opět kromě milovníků filmu zamíří i tisíce přespolních za výhodnými nákupy v Polsku,“ uvedl ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek.

Hraniční města v poslední době prožívají obležení kvůli výhodnému kurzu české koruny k polskému zlotému. Během sobotního dopoledne bývají ucpané všechny silnice v centru Těšína i Českého Těšína a dopravu na české straně musí dokonce řídit policisté. „Opravdu je lepší nechat auto na odstavném, neplaceném parkovišti u Frýdecké ulice a projít do centra města pěšky. Jinak lidé riskují, že stráví mnohem více času v dopravní zácpě,“ dodal Chroboczek s tím, že strážníci také mají o sobotách plné ruce práce.

Řidiči parkují kde se jim zlíbí a častokrát úplně zablokují průjezd Masarykovými sady, odstavují auta na chodnících, travnatých plochách nebo blokují jiná auta.

Tato akce je také jakousi předzvěstí trvalých hlídek státní a městské policie v Českém Těšíně. Smlouvu, která právně ošetřila tuto možnost, již podepsali policejní ředitel Martin Hrinko a starosta Vít Slováček. Hlídky, které mají zefektivnit práci obou složek a zlepšit bezpečí na území města, budou zavedeny v nejbližší době. K tomu vydáme tiskovou zprávu.