K nejvíce znečištěným lokalitám patří prostranství za budovou soudu a na druhém místě je část u Lučiny.

„S vysavačem uklízím denně na různých místech města. Tady tyto lokality však opravdu patří mezi nejhorší,“ uvedl pracovník veřejně prospěšných prací, který i přesto, že má středoškolské vzdělání nemůže už několik let najít práci. „Mám určité zdravotní postižení a jsem vedený na úřadu práce. Sehnat práci se mi nedaří, ale jsem rád, že mám alespoň tuto,“ doplnil pracovník.

Obyvatelé lokality u lesoparku za soudem si očistu pochvalují, sami však mají zkušenost s pejskaři, kterým je zatěžko nosit u sebe sáček a ohnout se po potřebě svého psa.

„Já sem chodím také na procházky a venčit. Je to zde pěkné, klidné a nechybí lavičky na posezení. Neměla bych čisté svědomí, kdybych se dívala, jak můj pes udělá potřebu a pak bych to jen překročila. Vždy to seberu a hodím do koše, kterých je zde také poměrně dost. Nicméně často vidím, jak majitelé, většinou těch velkých psů nerespektují nějaký pořádek a povinnosti. Je dobře, že alespoň chodí pracovníci s tím vysavačem. Jinak by se člověk bál, kam šlápne, a to hlavně po zimě,“ popsala svou zkušenost obyvatelka sídliště.

Maminky, které zrovna byly v prostoru dětského mobiliáře, si pochvalovaly, že zde pejskaři dodržují zákazovou značku vstupu. „Je tady čisto. Jsme zde poprvé a musíme uznat, že je to jiné než u nás na sídlišti,“ vyjádřila mladá žena.

Vysavač na psí exkrementy má město jen jeden a k práci má nejen čištění trávníků, ale i prostorů kolem laviček, které jsou často obestlány vykouřenými cigaretami.