Na Základní škole Kpt. Jasioka za krásného slunečného počasí oslavili ve středu Den země přitažlivým a také užitečným programem. Pro žáky prvních až pátých tříd bylo připraveno několik soutěží a her. Zápolili například v lukostřelbě, skládali různé obrazce z pestrobarevných uzávěrů PET lahví, soutěžili s klasickými hliněnými kuličkami nebo si vyzkoušeli prolézaní v co nejkratším čase na malé improvizované lanové dráze.

Nejúspěšnější soutěžící dostali malé ceny. Všichni obdrželi drobné dárky jako omalovánky, pravítka, tužky, rozvrh hodin, pitíčka a další maličkosti. Na deset šťastných vylosovaných čekal batoh, školní brašna, kopačky, příruční basketbalový koš a jiné obdobné věci.

Žáci druhého stupně se zapojili do čištění lesoparku u Merkuru, prostorů v okolí školy a v Mateřské škole u Topolů. Nezapomnělo se ani na znečištěné břehy řeky Sušanky a ekoplochu školy, kde stojí starý dub, který úspěšně obstál v celostátní soutěži Strom roku. Největší devízou bylo, že se všichni dobře bavili a přitom nebyl opomenut závažný a vysoce aktuální problém současné doby nutnost maximální péče o životní prostředí.