Strážníci na Karvinsku netrpělivě čekají na své značky, aby mohli konečně začít měřit rychlost v obcích. Pomohou tak opětovně policistům v chytání pirátů silnic.

Většina oslovených čtenářů Deníku si myslí, že je správné, že strážníci znovu vyrazí do ulic měřit. Nejen zástupce městské policie v regionu, ale i čtenáře ovšem zaráží nutnost prokázání se řidičům dopravním značením při vjezdu do měřeného úseku.

Diskutující strážcům zákona dokonce radili, jak si mají s povinností značení poradit. „Vyřešil bych to jednoduše – cedule bych postavil na začátek a na konec obce. Měření by tak mohlo probíhat v celém úseku,“ uvedl diskutující Luke s tím, že by tak strážníci ztížili řidičům orientaci v tom, kde na měřícího strážníka mohou narazit. Druhá, menší skupina lidí si myslí, že by strážníci měli nechat měření rychlosti na policii a na ulice se s radary nevracet. „Proč dělají práci, která jim nepatří? To je starost dopravní, nebo státní policie, ale určitě ne strážníků. Ta ať se stará o věci, které má, a nefušuje do cizího řemesla,“ uvedla například čtenářka Jana. Stejného názoru byla více než třetina respondentů odpovídajících v anketě, zbytek hlasujících ovšem uvítal, že strážníci budou znovu měřit. „Nechápu ale smysl značek, za kterými budou strážníci řidičům spíše pro srandu,“ dodal další diskutující. S tímto názorem souhlasí i ředitelé strážníků na Karvinsku, kteří doufají, že toto legislativní omezení bude brzy pro svou nesmyslnost odvoláno. Přestože smysl cedulí strážníci postrádají, od měření rychlosti je to na Karvinsku neodradí. Již brzo tak vyrazí do ulic měřit strážníci v Karviné, Orlové i Českém Těšíně. V Bohumíně se měřit nebude, jelikož zdejší strážníci nejsou vybaveni radarem, a v Havířově tamní strážníci uvažují, zda měření nenechají kvůli nesmyslným cedulím na policii.