Zastupitelé minulý týden schválili nejen peníze na tři špičkové přístroje, ale také navýšení částky pomoci oběma zařízením o dalších 800 tisíc korun, celkově to tedy letos bude 1,5 milionu korun.

„Letos jsme chtěli pomoc pro obě karvinské nemocnice ještě navýšit oproti loňsku na celkem 1,5 milionu korun, což se podaří. Zastupitelé schválili příspěvek ve výši 800 tisíc korun, což je více než bylo původně v rozpočtu vyčleněno,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová s tím, že vloni šel na pomoc oběma nemocnicím z městské kasy milion korun.

Město takto podporuje zdravotnictví pravidelně. „A musím zdůraznit, že takto činíme rádi. Nemocnice vědí, jaké přístroje potřebují a město podle svých finančních možností každoročně přispívá,“ řekl primátor města Tomáš Hanzel.

Krajská Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji si za městský příspěvek ve výši 375 tisíc korun pořídí kardiograf pro gynekologii a zvedák imobilních pacientů pro chirurgii. Karvinská hornická nemocnice dostane 270 tisíc korun na nákup speciálního přístroje pro rehabilitační oddělení.