„V úterý a pátek budou připraveny premiéry desetiminutových zpravodajských bloků. V nich se lidé dozvědí, co nového se v Havířově událo, i co se chystá. Nebude se jednat jen o reportáže z radnice, ale chceme, aby byly prezentovány například organizace nebo významné osobnosti našeho města,“ přiblížila mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Vysílání TV Polar Havířov se bude šířit třemi způsoby. Vedle internetu a kabelové sítě UPC bude k dispozici také na satelitu. „Vysílání na internetu zahájíme 5. května. K reportážím se lidé dostanou přes webové stránky města www.havirov-city.cz,“ uvedla dále Pondělíčková.

V kabelové televizi mohou lidé sledovat stanici na samostatném kanále S 6, kde bude vysílat čtyřiadvacet hodin denně. Zpravodajský pořad Havířovský expres začne pokaždé v celou hodinu a poté se lidé budou moci podívat, co se děje v okolních městech v pořadu Regionální expres. Zbytek vysílacího času vyplní textové informace, pozvánky a upoutávky. „Zahájení vysílání kabelem předpokládáme během května. Upřesňující informace přineseme na našich webových stránkách,“ vysvětlila dále Pondělíčková.

Páteční vydání Havířovského expresu bude vysíláno také na satelitu, konkrétně v rámci paketu CS link na pozici 23,5 stupňů východně, Astra 3A a Astra 1E, na kanálu Public TV. Městu Havířov je vyčleněna vždy neděle v časech v 7, 17 a 24 hodin. Toto vysílání je dostupné na celém území České republiky.

Zahájení vysílání satelitem je stanovené na 10. května.