Do Havířova přijela děvčata z deseti míst Moravskoslezského a Olomouckého kraje. V aerobiku se soutěžilo ve třech věkových kategoriích a ti nejzdatnější ve třídě profi. S pěti skladbami se představily mažoretky. Celkem se postupně na ploše tělocvičny vystřídalo kolem tři sta dětí a teenagerů. Za mohutného povzbuzování obecenstva, předvedli soutěžící velmi hodnotné pódiové skladby a oku lahodící pohybové kreace.

„Jak s účastí, tak i úrovní jsem velmi spokojena. Moc mě potěšilo, že se mezi startujícími objevily i tříleté holčičky. Byla radost se na ně dívat,“ konstatovala ředitelka soutěže Žaneta Gabrišová.

Své potěšení neskrýval ani představitel pořadatelské organizace, ředitel CSVČ Don Bosko Havířov, Jindřich Honěk. Obrovskou radost z vítězství svého kolektivu měla také trenérka z Asterixu. „Jsem z prvního místa formace Rugby velice šťastná a těšíme se na Prahu,“ řekla Lenka Zajaczková. Finále se koná v prostorách pražské O2 Arény.

Výsledky:
Aerobic: Kategorie do 8 let – 1. CSVČ Don Bosko Havířov – TS Crazy Extreme Group, 2. ŠSK aerobic při ZŠ Dr. E. Beneše Bohumín, 3. Dětský aerobik Jevíčko.
Kategorie až 12 let – 1. Aerobic team Jevíčko, 2. ŠSK aerobic při ZŠ Dr. E. Beneše Bohumín, 3. SVČ Fokus Nový Jičín.
Kategorie 13 až 18 let – 1. SVČ Asterix Havířov, 2. DDM Kopřivnice, 3. Help To Be Feat.
Kategorie Profi – 1. Fit fun Ostrava, 2. TJ VP Frýdek Místek.
Mažoretky (hůlky) – 1. CSVČ Don Bosko Havířov, 2. DDM Český Těšín, 3. CSVČ Don Bosko Havířov.