Výzvu k utkání přijaly týmy z Radkova, Melče, Příbora, Karviné, Těrlicka, Ostravy a samozřejmě nechyběl domácí tým. „Minule jsme skončili třetí, letos děti chtějí obhájit minimálně toto místo, takže pilně trénovaly. Každé úterý chodily hrát do tělocvičny a také trénovaly v areálu domova,“ uvedla ředitelka a organizátorka Ladislava Hilbertová.

Všechny týmy před prvním písknutím profesionálních rozhodčí reagovaly stejně a chtěly vyhrát, anebo alespoň obhájit pozici z loňského roku. Radkov nasadil hned dva týmy, ale málem na utkání ani nedorazil. „Před Porubou nám upadl výfuk, což byl velký problém. Nakonec jsme to vyřešili a natěsno jsme dorazili v čas. Loni jsme skončili na druhém místě a dnes chceme vyhrát. Máme družstvo chlapců a těm věříme, a také jsme sestavili tým děvčat. Mysleli jsme, že zde bude víc družstev holek, ale není, takže nečekáme příliš dobré výsledky,“ řekl Jaromír Burda.

Na každý tým čekaly po skončení utkání pěkné odměny a nechyběly ani dorty pro vítěze. „Ceny si myslím, že máme hodně luxusní, pěkné a zajímavé. Tím děkujeme všem, kteří nás podpořili. Takovou největší motivací byl putovní pohár, u kterého jsme se rozhodli, že kdo vyhraje třikrát, nemusí to být po sobě, tak ho získává napořád,“ doplnila Hilbertová, která dodává, že každá podobná akce je organizačně hodně náročná, ale zvládnout se dá. „Máme z toho radost, vše proběhlo podle plánů a představ. Děti si to užily a my s nimi,“ dodala ředitelka.

Putovní pohár si nakonec odvezl tým z Radkova, na druhém místě skončili děti z Melče a třetí příčku obsadil Příbor. Havířov letos skončil hned pod stupněm vítězů na čtvrtém místě.