„Vloni se situace vyřešila tím, že jsme povolili odstavování aut i na sousední travnaté ploše. Letos se ale na trávníku parkovat nebude moci,“ uvedla mluvčí města Dorota Havlíková. Důvodem je vznik moderního hřiště pro děti, které vyrostlo právě v lokalitě u koupaliště. „Chtěli jsme hřiště původně situovat jinde a to na sídliště Mojská a Slezská. Bohužel proti umístění koutku pro děti a mládež u ZŠ Slezská se zvedla vlna nevole od obyvatel okolních domů, kteří se obávali zvýšeného hluku,“ řekla mluvčí.

Nedobrou situaci s parkováním u koupaliště nebudou představitelé města tedy řešit rozšířením kapacity stávajícího koupaliště, ale přesměrováním řidičů na jiné plochy ke stání. „Řidiče jsme už vloni směrovali na záchytné parkoviště u Těšínské přehrady, odkud je to asi pět minut pěšky pohodlnou chůzí po asfaltovém chodníku lesoparkem,“ shrnula Havlíková.

Přesto mnoho řidičů toto nerespektovalo a parkovalo kde se jim zlíbilo. Tomu chtějí letos udělat radní ve spolupráci s městskou policií přítrž. „Strážníci jsou na to připraveni, v okolí koupaliště budou rozmístěny informační tabule, které budou navádět řidiče k parkovišti u přehrady,“ dodala Havlíková.

Podobně se vyjádřil i ředitel tamních strážníků Petr Chroboczek. „Letos budeme kontrolu nad parkováním návštěvníků koupaliště provádět ještě intenzivněji než v minulých letech. Nejde nám o to rozdávat pokuty, spíše chceme řidiče nasměrovat na parkovací plochy, kde nebudou nikomu překážet,“ uvedl Chroboczek.

Ten potvrdil, že se v minulých letech často stávalo, že návštěvníci letního koupaliště si často dělali provizorní parkoviště i na takových místech, kde neměli co dělat. Tomu chtějí letos strážníci zabránit.