V průběhu týdne byly napouštěny všechny bazény a pracovníci Správy sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) provedli v areálu poslední přípravné práce. Vytrvalý déšť a nízká teplota zahájení provozu nedovolí. „Samozřejmě jsme měli vše připraveno k tomu, aby byl provoz zahájen podle plánu. V posledních dnech jsme například sekaly travnaté plochy a za pomoci speciálního vysavače jsme čistili dna všech bazénů. Nyní už víme, že koupaliště v sobotu neotevřeme.

Podle předpisů je pro návštěvníky uzavřeno ve dnech, kdy vytrvale prší nebo v případě, že teplota ovzduší poklesne pod sedmnáct stupňů Celsia a tento stav se do 12 hodin nezmění,“ přiblížil současný stav vedoucí provozu Petr Šulc. Pracovníci SSRZ měli tento rok s finální přípravou koupaliště mnohem více práce, než v předchozích letech. Kvůli větrné smršti museli v areálu řešit hned několik problémů, kterých jsou jinak ušetřeni. U plavčíkárny byl vyvrácen velký strom, už vyčištěné bazény byly totálně zaneseny listím a voda z Lučiny, která se v bazénech používá, byla silně zakalená.

Předpověď počasí předpokládá celý chladný víkend, takže první návštěvníci se na koupališti objeví až v průběhu příštího týdne. Ti se mohou připravit na nezměněné vstupné. Dospělí zaplatí za den pobytu 60 a děti 30 korun. Důchodce přijde vstupenka na čtyřicet korun, děti z dětského domova zaplatí 15 korun. Děti do dvou let a invalidé mají vstup zdarma. „Novinou v oblasti cen vstupného je rodinné vstupné pro dva dospělé a dítě. V tomto případě zaplatí pouze dospělí a dítě půjde zadarmo. Když budou děti dvě, zaplatí pouze za dva dospělé a jedno dítě, tedy pokaždé o jedno dítě méně,“ vysvětlila mluvčí havířovské radnice Jana Pondělíčková.

Na havířovském koupališti je k dispozici plavecký bazén, nerezový kombinovaný bazén s atrakcemi, dva dětské bazény a skokanský bazén. V kombinovaném nerezovém bazénu se nachází dva tobogány, mořské vlny, divoká řeka, skluzavky, vzduchové lehátko, vodní trysky, vodní zvon, perličkové a masážní trysky. Kromě koupání si mohou lidé v areálu zahrát volejbal, nohejbal a stolní tenis.

Do konce června je otvírací doba v pondělí až pátek od 9 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin, v červenci od 8 do 20 hodin a v srpnu od 9 do 19 hodin.