Povolenou padesátku překročila jen jedna řidička, která patrně velké cedule přehlédla. Ostatní motoristé na úrovni dopravní značky výrazně zpomalovali, a to dokonce až tak, že další řidiči jedoucí za nimi měli potíže na jejich počínání reagovat. Měření se konalo na Mánesově ulici, poblíž základní školy. Protože v úseku je ještě jedna ulice, použili strážníci k řádnému označení dvě značky upozorňující na měření a jednu na konci úseku oznamující konec měřené části.

Havířovští strážníci věděli, do čeho jdou, protože podobné výsledky zaznamenali jejich kolegové v jiných obcích. Zda budou v měření za těchto podmínek pokračovat, je nejisté. „Naší snahou není vybírat pokuty za každou cenu, jde však o to, zda je tento způsob dohledu na bezpečnost v dopravě tím pravým. Řidiči takto nabudou dojmu, že mimo označené úseky jim za rychlou jízdu nic nehrozí a budou jezdit hazardně v jiných částech města,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

V úvahu přichází také varianta, že strážníci budou měřit ve svém označeném úseku a několik desítek metrů za nimi budou už bez označení měřit kolegové z dopravní policie. Je také možné, že radar městské policie dostanou do užívání policisté z obvodních oddělení.