Úspěšné byly v eurovolbách obecně velké politické strany: vyhrála ODS, která získala devět mandátů, ČSSD sedm, komunisté čtyři a lidovci dva mandáty. Z celé severní Moravy a Slezska je jediný nový europoslanec – bývalý moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský, jenž byl celorepublikově nejúspěšnějším kandidátem ODS. Nejlepší pozici měl na Karvinsku Jan Szotkowski z Českého Těšína, jenž byl lídrem kandidátky s názvem Nejen hasiči a živnostníci s učiteli do Evropy. Karvinští kandidáti nebyli v žádné z velkých politických stran, kde měli teoretickou šanci na úspěch.

Zato voliči se chovali podle mustru z voleb minulých. Nejvyšší volební účast zaznamenali ve Stonavě a nejnižší v Orlové. Celkově se na Karvinsku voleb zúčastnilo 22,96 procenta oprávněných voličů. Nejvíce hlasů získala sociální demokracie (36,22 procenta), která zvítězila s výjimkou Českého Těšína, Horních Bludovic a Těrlicka v celkem 14 obcích. Druhou nejúspěšnější stranou byla Občanská demokratická strana a na třetím místě skončili v počtu získaných hlasů komunisté.

Nejvíce hlasů dostala ČSSD, následovaná ODS s 23,52 procenta a KSČM s 18,84 procenta. Ostatní strany a seskupení nedosáhly na pět procent. Nejvyšší volební účast byla ve Stonavě – 32,20 procenta, naopak nejnižší v Orlové – 18,67 procenta.

Eurovolby v Karviné zkomplikoval výpadek telefonického spojení ve volebních místnostech. Technici společnosti O2 totiž nainstalovali do volebních místností aparáty se starými čísly, na která se nešlo zvenku dovolat a ani z nich nešlo volat ven.

Tomáš Januszek