„Díky velkému prostoru křižovatky jsme její střed upravili pomocí plastových city bloků tak, že vznikla okružní křižovatka. Celá úprava je založena pouze na změně dopravního značení a umístění dopravních zařízení do prostoru křižovatky,“ řekl Petr Sobek z odboru dopravy bohumínské radnice.

Na místě pracovalo několik dodavatelských firem. Jedna frézovala staré vodorovné dopravní značení a značila nové, druhá odstraňovala stávající dopravní značky a instalovala nové a třetí se postarala o instalaci plastových svodidel, do nichž pak napustila vodu se solí, aby v zimě nemrzla. „Nejtěžší bylo domluvit všechny zainteresované firmy na daný den na danou dobu a skloubit jejich činnost tak, aby si navzájem nepřekážely. Všechny úpravy se uskutečnily za plného provozu,“ řekl Sobek s tím, že se jedná zatím o dočasné řešení, než dojde ke stavebním úpravám samotné křižovatky.

Dopravních problémů bylo na této křižovatce hned několik. Příjezd do křižovatky od Karviné je z kopce, a i když je zde omezená rychlost, řidiči značku nerespektují a do prostoru křižovatky vjíždí rychlostí, která značně překračuje povolenou rychlost pro jízdu v obci.

„Kvůli tomu vznikaly v místech křižovatky nebezpečné situace, které v lepším případě končily pouze prudkým brzděním, v horším nehodou. Výjezd z vedlejší komunikace ve směru od Rychvaldu byl kvůli špatnému rozhledu také problematický a provoz komplikovalo i velké množství nákladních vozidel, kterým trvalo podstatně déle, než prostor křižovatky opustily,“ vysvětlil Petr Sobek.

Úprava křižovatky souvisí se stavbou nového skřečoňského mostu přes železniční trať asi kilometr za touto křižovatkou směrem do centra města. Před mostem platí dopravní omezení a až stavbaři na podzim starý most strhnou, bude situace ještě komplikovanější.

„Jsme proto rádi, že se nám u vlastníků komunikace podařilo vyjednat toto řešení, na jehož realizaci jsme se finančně podíleli,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

V Bohumíně jde už o druhý kruhový objezd. První se nachází u supermarketu Billa v centru Bohumína. Ve Skřečoni budou ve finále kruhové objezdy dva. Druhý vyroste ještě letos právě pod skřečoňským mostem jako součást dálničního přivaděče.