Obě místa jsou neudržovaná a příležitostně je využívají děti a mládež ke svým hrám, lidé k venčení psů a podobně. Na lepší časy se však sportovištím v dohledné době neblýská.

Baníkovský plácek v nejbližší době zřejmě žádná větší úprava nečeká. „V současné době máme v klubu jiné priority - například vytápění judistické haly. Na úpravu hřiště peníze nezbývají,“ uvedl místopředseda klubu Lukáš Prokop.

Jediné, co se v tomto směru bude letos dít, je částečná úprava oplocení kolem hřiště. „Máme na to z magistrátu přislíbeno 300 tisíc korun. Mimoto zkoušíme podávat žádosti o dotace a granty. Pokud se nepodaří finance sehnat, bude údržba probíhat tak, jako doposud - několikrát ročně se kolem hřiště poseká tráva,“ doplnil Prokop.

Mnohem konkrétnější osud se rýsuje druhému místu, travnatému hřišti za Předvojem. A nejen jemu. Město bude na úpravě širokého okolí (domů i veřejných prostor) spolupracovat se společností RPG Byty, v rámci plánu na rekreaci problémových lokalit, který vyhlásilo ministerstvo pro místní rozvoj.

„Měli bychom dostat více než 90 procent nákladů z EU na úpravu veřejných prostranství v Novém Městě. Jde o plán regenerace problémových lokalit s větší mírou sociálně slabých obyvatel, vyšším stupněm chudoby a sociální vyčleněnosti. RPG by měla dostat peníze na regeneraci domů, město upraví veřejná prostranství. Počítá se celkově s více než 300 miliony korun investic,“ uvedla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Nina Macošková