Kromě tradičních stánků a zábavy pro celou rodinu se návštěvníci mohou pokusit překonat národní rekord ve sběru starých baterií nebo se těšit na odpoledně-noční rockový festival zdarma.

Samotný Orlovský jarmark začne úderem desáté dopolední hodiny, kdy začne tradiční hasičská soutěž O pohár Orlovských novin. Náměstí už bude zaplněné stánky s nejednou dobrotou a dalším zbožím. Hasiče pak vystřídají národopisné soubory, rytířský turnaj a další zajímavosti. Po jarmarečním průvodu dojde k slavnostnímu zahájení akce a pak již přijde řada na jednu z hlavních hvězd, kterou není nikdo jiný než populární Ivan Mládek a jeho Banjo Band.

Letošní jarmark je i ve znamení ekologie a s ní spojené zábavy. Na náměstí vyroste i stánek firmy Ecobat, která se zabývá ekologickou likvidací starých baterií. „Tam budou lidé moci odevzdávat použité baterie. Půjde také o pokus o překonání národního rekordu ve sběru baterií, který dosud drží město Žatec. Sběr proběhne za dohledu komisaře agentury Dobrý den v Pelhřimově mezi 11. a 16. hodinou,“ řekl Richard Kutěj z pořádajícho tiskového oddělení radnice.

Po sečtení výsledků čeká na nejaktivnějšího sběrače baterie, ovšem v podobě piv. Ceny dostanou i sběrači z řad dětí.

Program Orlovského jarmarku se tentokrát protáhne až do nočních hodin. Po vystoupení souborů a dalších ovládnou pódium i staré radnice rockové kapely, které vystoupí v rámci festivalu Hudbou proti drogám. Fanoušci tvrdé muziky se mohou těšit na jména jako Ahard, G.O.R.E,, Salamandra či Orchidea.

Na jarmark bude zajištěna kyvadlová doprava z centra Orlové. Také v ní budou moci lidé platit starými bateriemi místo peněz za jízdné.