Připravily je ubytované maminky podle originálního receptu z doby 1. světové války, kdy v roce 1917 děvčata z Armády spásy ve Francii při dlouhotrvajících bojích poblíž města Montiers, smažila v ocelových helmách pro vyčerpané a hladové vojáky koblihy.

„Rozhodly jsme se i my zapojit do tohoto tradičního svátku Armády spásy nesoucí název Koblihový den, který vznikl v Chicagu před jednasedmdesáti léty. Tentokrát jsou kobližky zpestřením pro návštěvníky dne otevřených dveří, kteří je mohou ochutnat při besedě s našimi pracovnicemi. Věřím, že tato tradice zakotví i u nás,“ poznamenala ředitelka Domu Blanka Wlosoková. V rámci celodenního programu se nezapomnělo ani na děti. Odpoledne je čekaly různé soutěže, skákací hrad, koník Polednice a samozřejmě koblihy.

Mezi hosty byl i primátor města Havířova František Chobot. Zajímal se hlavně o chod zařízení a také kvalitu nedávno provedené opravy střechy, na kterou město a Nadace OKD poskytly finanční příspěvek.

Dům pro matky s dětmi nabízí ubytování a komplexní péči matkám s dětmi, které se z různých důvodů ocitly bez domova. Poskytuje také krizové lůžko ženám trpícím domácím násilím a dětem bez funkčního sociálního zázemí.