Havířov v květech bude v sobotu znovuzrozen po dvaceti letech. Průběh sobotní akce rozhodne, zda se v akci bude pokračovat i v dalších letech, případně v jakých intervalech. Slavnost je rozdělena na tři části, a to floristickou, promenádní a doprovodnou. Floristická část bude pojata jako velká prezentace květinové výzdoby. Konat se bude po celý den na náměstí Republiky.

Odborníci i laici budou na náměstí tvořit květinové sochy na pohádkové motivy. „Již dnes máme konkrétní představu o květinových sochách a sousoších. Bude to velkolepá podívaná. Po ukončení soutěže v 15 hodin se doslova přeneseme do světa pohádek,“ uvedla hlavní organizátorka akce Radmila Friedlová.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

„Lidé pak budou formou soutěžních kupónů vybírat ty nejkrásnější, jejichž autoři budou odměněni. Speciální Cenou primátora města Havířova a Cenou Svazu květinářů a floristů ČR budou odměněni i vylosovaní hodnotitelé, tedy občané,“ doplnila paní Friedlová.

Původní Havířov v květech připomene hned dopoledne květinový průvod, jaký mají lidé v paměti dodnes. Středem města projedou po 11. hodině nazdobené automobily, kočáry s koňmi, motorky, limuzíny či multikáry. „Účastníky průvodu budou děti z mateřských, základních i středních škol, folklorní soubory, dechové orchestry, sportovní kluby, mažoretky, hasičská stříkačka historická i novodobá, žongléři, bubeníci a další. Předpokládáme, že v průvodu půjdou až dva tisíce lidí,“ dodala Friedlová.

Na náměstí Republiky bude od 12 hodin připraven kulturní program pro děti i dospělé. Kulturní odpoledne proběhne na 2 pódiích, pod širým nebem se spoustou her a soutěží pro děti. Vystoupí děti havířovských škol, folklórní soubory, ale také hvězdy naší scény jako například Michal David, Maxim Turbulenc. Se svou taneční show vystoupí hudební skupina Caribe. Tančit a bavit pod širým nebem se bude celý Havířov. Květinovou letní slavnost zakončí svou ohnivou show Dan Nekonečný.

Konkrétní podoba kulturního programu a časový harmonogram jsou uvedeny na internetových stránkách města.