Akce konaná již druhým rokem má za cíl připravit děti školního věku na možnost záchrany jiného člověka v kritické chvíli. „Chceme v dětech jednak vypěstovat návyky spojené s bezpečným chováním při letních kratochvílích, tedy především při koupání, ale také se snažíme o to dát jim dostatečné znalosti pro poskytnutí první pomoci,“ uvedl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Akce se kromě policistů a záchranářů zúčastnili také potápěči z Těrlicka, kteří zájemcům dali možnost vyzkoušet si vybavení pro delší pobyt pod vodou. Toho mnozí žáci devátých ročníků využili, stejně jako neváhali trénovat na figuríně správnou masáž srdce a techniku umělého dýchání.

Podle policejního mluvčího jsou současné děti dostatečně připravovány na nutnost podílení se na záchraně člověka v případě nouze. „Jednak to je zapříčiněno podobnými akcemi, jako byla tato, ale také samotnou výukou zdravovědy ve školách. Poté můžeme sledovat na podobných setkáních, že si mnozí školáci počínají například při práci s figurínou velice zkušeně,“ říká mluvčí karvinské policie.

I přes pozitivní hodnocení akce se našli mezi školáky škarohlídové, kteří dávali najevo svou znuděnost. „To víte, mnoho z nich už se v takovém počasí vidí někde venku s kamarády. Většina dětí ovšem zájem má,“ dodal Kus.