Strážníci chtějí lépe dohlížet na problémové lokality, kde dosud nemohou držet dlouhodobé hlídky. V různých intervalech budou právě do takových oblastí přivážet svou mobilní služebnu. Jedná se o klasický karavan, který bude upraven pro potřeby strážníků.

Přívěs už je v areálu městské policie. „Teď se v něm budou provádět různé úpravy, aby vyhovoval potřebám sloužících strážníků. Ti ho využijí jako kancelář pro vyřízení nejnutnějších úkonů, i jako místo pro odpočinek. Díky tomuto řešení dokážeme zajistit trvalou přítomnost našich hlídek v lokalitách, které to vyžadují. Protože se strážníci budou pohybovat v okolí, bude služebna patřičně zabezpečena,“ řekl ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

Mobilní služebna bude přistavována také do míst, kde se budou konat různé akce. Už v září to budou třídenní Havířovské městské slavnosti. Lidé určitě ocení, že mohou strážníky kontaktovat v případě akutní potřeby, například zatoulaných dětí, ztráty dokladů nebo s jakoukoli jinou žádostí o pomoc.

Přívěs je zatím vybaven jen stroze od výrobce. Protože strážníci budou používat větší množství techniky, musí mít zajištěn odpovídající příkon energie. Napojeni mohou být na síť, ale mají také své zdroje, a to solární panely a nezávislý agregát. Samozřejmostí je sociální vybavení, malá kuchyňka, množství úložných prostorů, nezávislé topení a klimatizace.

„Vybavení ještě dolaďujeme, aby bylo skutečně plně účelné. Proti klasickému karavanu pro soukromé rekreační účely je ten náš více pracovní. Současně ale poskytuje poměrně slušný komfort,“ vysvětlil zástupce ředitele Libor Morcinek, který má u městské policie na starosti techniku.

Mobilní služebna bude oficiálně představena po dokončení úprav.