VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Havířova zkontrolovalo přípravu staveb

Havířov – Jedenáctka havířovských radních se nechala informovat úředníky magistrátu o připravenosti staveb, které hodlá město v nejbližší době provádět, pokud už nejsou prováděny.

19.7.2009 2
SDÍLEJ:

Rozšíření a zvýšení průjezdu pod železniční tratí bude stát několik milionů korunFoto: Libor Běčák

Na posledním zasedání městské rady se představitelé města dozvěděli, v jakém stádiu jsou největší investiční akce, které zastupitelstvo schválilo a podpořilo penězi z městské kasy. Patří mezi ně například stavba protipovodňové hráze za letním koupalištěm, kde se připravuje výstavba rozsáhlého Areálu volného času. Už v zimě tam byly vykáceny stromy, aby se mohl budovat val, který zabrání rozlévání velké vody z koryta řeky. Projekt však vedle stavby valu a zvednutí silnice obsahuje také přeložení inženýrských sítí. Náklady na stavbu se počítají na 18 milionů korun, přičemž už letos bude proinvestována desetimilionová dotace z krajského rozpočtu.

Radní byli informováni o zateplení a opravách budovy bývalé Základní školy V. Nezvala, kde nyní sídlí Vysoká škola. V celé škole jsou měněna okna, provádí se zateplení fasády, opravuje se střecha a některé vnitřní prostory.

Velkou stavební akcí bude bezesporu rekonstrukce kina Centrum, které po opravě volá už několik let. „V současné době se zpracovává dokumentace pro realizaci stavby. Hotovo by mělo být do konce srpna. Na základě projektu pak bude vyhlášena soutěž na zhotovitele stavby. Na tu budeme žádat dotaci z EU,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Z dotací EU se provádí rekonstrukce prostranství u Severky. Z potřebných 25 milionů korun se podařilo z unie získat 20 milionů. Provádí se komplexní rekonstrukce parkového prostředí, včetně předláždění chodníků. „Ve střední části bude zřízena odpočinková plocha s drobnou architekturou a mobiliářem. Součástí jsou také sadové úpravy. Stavba již byla zahájena a dokončena bude do konce letošního roku,“ dodala Pondělíčková.

Mezi poměrně nákladné investiční akce, na které po letech příprav přišla řada, patří stavba sportovní haly v Žákovské ulici. Zbrusu nová víceúčelová hala přijde na zhruba 130 milionů korun. Nutností je dostatečný počet parkovacích míst, včetně stání pro autobusy. Stavba bude trvat asi jeden rok a město počítá s tím, že ji mohla podpořit Evropská unie.

Stavební práce se chystají u podjezdu pod železniční tratí v ulici Na Pavlasůvce v Suché. Omezená výška průjezdu neumožňuje průjezd větších autobusů. V zájmu zajištění dopravní obslužnosti proto město nechá profil mostu zvýšit a současně průjezd rozšíří. Pro bezpečnost chodců bude postaven nový chodník. Letos by měly být na stavbu uvolněny 4 miliony korun.

Autor: Libor Běčák

19.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Za obchodování s léčivy byl Vlastimil H. odsouzen k devíti rokům vězení.

Soud poslal překupníka s léky na devět let za mříže

Jiří Režnar vedl v posledních čtyřech letech Znojmo.

Režnar opět v Havířově

VIDEO: Oprava prvního z historických domů začne možná už příští rok

Karviná – Skoro 15 let zejí prázdnotou a chátrají a je to na nich vidět. Nejen zvenku, ale hlavně zevnitř. Vlhkost a plísně na každém kroku, všude nepořádek, zbytky zařízení, občas nějaká rozbitá okenní tabulka.

Představujeme prvňáčky z Petrovic, Marklovic, Závady a Bludovic

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím.

Nadační fond městské firmy podpoří projekty občanů

Na kulturní, vzdělávací nebo sportovní projekty mohou organizátoři získat peníze z nového fondu, který založila Havířovská teplárenská společnost (HTS).

Karvinsko dnes společně zpívá koledy

Ve středu vpodvečer se sejdeme na náměstích, před kulturními domy, v parku či hospůdce a společně si zazpíváme čtyři známé koledy a k tomu tradiční vánoční písně jako třeba Rolničky, rolničky. Společné zpívání koled s Deníkem začíná přesně v 18 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT