Zástupci firmy Škoda Vagonka předali Českým drahám v bohumínském depu již čtvrtou soupravu CityElefant, s pořadovým číslem 471.054, pro Moravskoslezský kraj.

„Tato nová jednotka posílí linku R1 z Opavy přes Ostravu-Stodolní do Havířova a Českého Těšína. Zpříjemní a zkvalitní tak jízdu cestujícím na zrychlené lince Eska. Kapacita jednotky je 310 sedících cestujících, a ta je na vytížené lince integrovaného systému plně využita. Ve špičkách, tj. v ranních a odpoledních spojích, cestuje v průměru 400 až 450 cestujících,“ uvedla regionální mluvčí ČD pro Moravu a Slezsko Kateřina Šubová.

Dvoupodlažní jednotky jsou plně klimatizované, vybavené ergonomicky tvarovanými čalouněnými sedáky s podhlavníky a loketními područkami. Nabízí komfortní cestování vozíčkářům díky zvláštnímu prostoru pro umístění vozíku, bezbariérovému sociálnímu zařízení a nástupním plošinám.
České dráhy počítají ještě s rozšířením ostravských „elefantů“ o dvě soupravy do konce roku. Výhledově budou nové jednotky nasazeny i na frekventované lince S1.