Dokument o lichvě a s ní spojenou problematikou krádeží a vymáhání peněz násilím přivedl pražské dokumentaristy až do Karviné. Zde se rozhodli dát prostor i místnímu rapperu známému pod přezdívkou Chang, který o tomto problému složil píseň.

„Přijeli jsme zde do Karviné za Changem, protože děláme film, který se věnuje problematice dluhů, a protože tato problematika hodně zasahuje romské etnikum. I z toho hlediska je Karviná jedno ze vhodných míst. Chang složil singl o dluzích, který by měl být součástí filmu,“ uvedl režisér filmu „Shit kredit“ Martin Řezníček.

Film se zaměří na lidi, kteří půjčují peníze na vysoké úroky a s tím spojené triky a podvody, které v lichvě fungují. „Ten film je suchý dokument. Aby nebyl tak suchý, tak jsme přijeli právě sem. Myslíme si, že záběry z Karviné zafungují a písnička ten film oživí,“ doplnil režisér filmu.

Střípky do dokumentu se natáčeli v Karviné-Novém Městě nedaleko karvinského gymnázia. Hlavním organizátorem akce byl ze strany karvinských právě Lukrecius Kišš alias Chang, který už si zahrál i ve filmu Česká RAPublika.

„V Karviné točíme scénu o tom, že nejsou peníze, čehož různí lidé využívají a nevýhodně je půjčují. Já jsem k tomuto tématu udělal píseň, kde se snažím tuto problematiku vyjádřit co nejlepším textem,“ řekl karvinský rapper.

V Karviné pro filmový štáb zaranžoval i rvačku. „Ta má znázorňovat situaci, když někdo řeší dluhy pěstmi, což je tady v ghettu častá věc,“ vysvětlil Chang. Zda si dokument o lichvě najde u diváků své místo, se teprve uvidí. „Věřím, že bude mít velký úspěch,“ dodal Chang.