Provozovatelé koupališť se konečně dočkali více teplých dnů v řadě. Lidé si díky tomu našli konečně cestu na plovárny ve vyšším počtu, takže ztráty z předchozích měsíců by mohly být při dalších vedrech zmírněny nebo dokonce vymazány.

V Havířově moc volných míst na koupališti o víkendu nezbylo. V kombinovaném bazénu s atrakcemi nebylo téměř k hnutí a hustý provoz byl zaznamenán i v plaveckém bazénu. Velký zájem byl také o pravidelné skoky z věže. Pracovníci Správy sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) mohli být po delší době s počty návštěvníků nadmíru spokojeni.

„V sobotu se přišlo vykoupat 1500 lidí, ale o den později už číslo návštěvníků stouplo vysoko nad čtyři tisíce. Letošní rekord to ale není, když ještě o něco větší číslo jsme zaznamenali před dvěma týdny ve čtvrtek. Každopádně je neděle z pohledu návštěvnosti jedním z nejlepších dnů tohoto roku,“ přiblížil vedoucí provozu Petr Šulc.

V červnu byla návštěvnost havířovského koupaliště prakticky nulová. V červenci už se díky teplému konci měsíce vyšplhala na 40 tisíc a srpen může konečnými čísly pořádně pohnout, v což doufají nejen provozovatelé, ale také koupání chtiví lidé.