Tábor si za léta svého trvání vybudoval pověst místa, odkud se dětem mnohdy ani nechce vracet domů. Jeho letošní zaměření je seznamování dětí s prací složek, jako jsou záchranáři, hasiči či horská služba. Tématický název zní: Archa-symbol záchrany.

„Jsme trochu jinak zaměření než ostatní tábory. Krom klasických her a podobných akcí se naše účastníky snažíme směrovat také ke křesťanskému pojetí výchovy. Nejde ale o to, abychom z dětí udělali věřící. Vždyť většina z nich pochází z ateistických rodin a my to respektujeme. Chceme jim prostě předat to, co považujeme za dobré a vycházející z evropské kultury a tradic,“ zamýšlí se nad ideou tábora jeho hlavní vedoucí Milan Zielina.

Tábor zvaný podle místa konání Pod věží si pak mezi dětmi a jejich rodiči získal takovou popularitu, že dnes již nepotřebuje žádnou reklamu.

Jeho organizátoři i tak museli některé zájemce s velkou lítostí odmítnout. Letos tak táborovou sestavu tvoří 32 dětí z Orlové, ale i z okolních měst a obcí, jako třeba Havířov, a 10 vedoucích. Spí se klasicky ve stanech a není tam vůbec čas se nudit.

Podle letošního tématického zaměření se konají také nejrůznější workshopy, hry, ale i výjezdy, jako je třeba výlet za vodními záchranáři, nebo návštěva karvinských profesionálních hasičů.