Po skulptuře, která zhruba dva roky zdobila chodník v Nádražní ulici u podchodu na Hlavní třídu, zbylo jen prázdné torzo pískovcového podstavce. „Policie šetří výše zmiňovaný případ jako přestupek, neboť dosud nebyla vyčíslena škoda. Pachatel je v této chvíli neznámý, policie po něm intenzivně pátrá,“ uvedl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Doplnil, že jde zřejmě o náhodný čin vandalismu. „Podle našich poznatků k poškození sochy zřejmě došlo náhodou. Nejedná se o cílevědomý vandalismus. K žádným dalším podobným poškozováním soch či uměleckých děl ve městě a ani na území Karvinska nedochází,“ dodal mluvčí s tím, že podobné případy šetří skutečně velmi výjimečně.

Poškozenou sochu zajišťovali městští strážníci. „Část poškozené sochy se nyní nachází na naší služebně,“ sdělil ředitel Městské policie v Českém Těšíně Petr Chroboczek.

Město, které je majitelem uměleckého díla, hodlá sochu opravit a opět ji vrátit na místo, kde byla. „Autor se však nyní nachází v Rumunsku. Až se vrátí, požádáme jej o opravu a sochu opět osadíme tam kam patří,“ řekl místostarosta Milan Pecka.

Vandalismu, nejen na uměleckých dílech, ve městě nad Olší čelí posílenými hlídkami a to hlavně v pátek a v sobotu večer. „Jedná se však spíše o převrácené popelnice. Cíleně se vandalové zaměřují v Těšíně pouze na zasprejovávání polských nápisů místních ulic. I tento nešvar se však pomalu vytrácí,“ doplnil Pecka.