Na to netrpělivě čekají i fotbalisté ČSAD Havířov, kteří mají v lokalitě stavby svá hřiště. „Čekáme na telefon, který nás má upozornit na zahájení prací. Mysleli jsme, že firmy nastoupí hned po ukončení soutěže v červnu. Co se děje, to nevíme,“ řekl předseda fotbalového oddílu ČSAD Havířov Radek Zábranský.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

Zástupci vedení města však měli svázané ruce. „Neměli jsme ze zákona jinou možnost. Zástupci v soutěži neúspěšné firmy podali námitky proti výsledkům a my je museli řádně posoudit. Radní poté rozhodli o tom, že námitky jsou neopodstatněné, ale museli jsme počkat zákonem stanovenou lhůtu na to, jestli se firma následně neobrátí na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže do Brna. Teprve minulý týden jsme proto mohli uzavřít s dodavatelem smlouvu a nyní už může stavba začít,“ vysvětlil důvody zpoždění náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk, který nepřikládá několikadennímu zpoždění žádnou roli. Chtěli jsme začít v srpnu, a to se nakonec také stane,“ uvedl dále Osmanczyk. Celkové náklady na výstavbu protipovodňové hráze budou činit přibližně jednadvacet milionů korun. Havířovské radnici se na realizaci investiční akce Areál volného času - protipovodňová hráz podařilo získat z kraje desetimilionovou dotaci.

„Díky stavbě protipovodňové hráze bude možné získat pozemky pro výstavbu Areálu volného času. Město však díky vysoké hustotě obyvatel nemá dostatek pozemků vhodných pro výstavbu potřebné vybavenosti. Na výstavbu protipovodňové hráze jsme nemohli získat dotaci z prostředků EU, jelikož se nejedná o ochranu životního prostředí, ale o ochranu majetku a osob. Areál volného času chceme postavit východně od řeky Lučiny, proto musíme řešit i protipovodňová opatření – hráz chránící budoucí komplex areálu proti záplavám,“ přiblížila podrobnosti mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.