Podle starých lidových zvyklostí, zahájil sobotní oslavy tradičně krojovaný průvod. Protože pršelo byl krátký a pouze symbolický. Vedl z ulice přímo na jeviště velkého společenského sálu. Po vinšování a předání věnce uvitého ze zlatých klasů a polního kvítí gazdovi a jeho ženě, konferenciérka pořadu Alicja Kellerberg ve stručnosti připomněla historii bludovických dožínek. S jedinou výjimkou se uskutečnily každoročně počínaje rokem 1968.

Pak se už program rozjel na plné pecky. Publikum vidělo pestrý taneční folklor s výbornou muzikou. Své umění předvedly soubory Błędowianie a Mali Błędowianie, bludovická kapela Kamraci a soubor lidových písní a tanců Valašský Vojvoda z Kozlovic. Jejich skvělé vystoupení často odměnili diváci dlouhým spontánním potleskem. „Byl to moc hezký kulturní zážitek. Jen škoda, že počasí nevyšlo. Tak trochu schází posezení v zahradě tohoto kulturního a společenského stánku. Hlavně, že vládne dobrá nálada,“ krátce konstatoval evangelický pastor Vladislav Volný. Tradičním lákadlem pro návštěvníky je pokaždé bohaté občerstvení, ve kterém nechyběly domácí koláče, dobré jídlo, pití, bramborové placky podle zvláštního receptu a další slezské lahůdky a speciality. K poslechu až do pozdních večerních hodin hráli Kamraci a Valašský Vojvoda.

Mezi hosty byl rovněž primátor města Havířova František Chobot se svou manželkou. „Těší mne, že tradice dožínek díky bludovickým nadšencům z PZKO se stále udržuje. Obohacují kulturní a společenský život v našem městě. Atmosféra je tu pokaždé vynikající. Chodím tu opravdu rád,“ uvedl první muž radnice.