Miniaturní plocha pro golf vyroste před hlavním vstupem do budovy v místě, kde jsou dnes keře a běžný trávník.

Takzvaný „putting green“, se třemi jamkami bude sloužit pro zábavu a seznámení se s golfem i pro takzvané patovací turnaje nebo jednoduchý trénink golfu.

Práce by měly být zahájeny v nejbližších dnech. „V první fázi se bude vyrovnávat terén, tvarovat a válcovat povrch. Poté bude zaseta speciální travnatá golfová směs a v závěru září nainstalovány jamky. První příznivci golfu se na hřišti objeví příští rok na jaře,“ uvedla mluvčí města Lucie Balcarová.

Prvotní investice pro stavbu greenu ve výši 12 tisíc korun podle Balcarové pomohou domu dětí a mládeže uhradit ze dvou třetin sponzoři, zbytek zaplatí samotný dům, jehož zřizovatelem je město. Golfové minihřiště bude sloužit všem zájemcům, postupem času s ním mají zástupci domu dětí další plány.

„Úprava prostoru pro vznik malého golfového hřiště přispěje k estetizaci hlavního vstupu do naší budovy. Speciálně upravený trávník bude široké veřejnosti sloužit od dubna do října a k zapůjčení budeme mít i patovací hole. Po zakoupení takzvaného odpalovacího stanu zvažujeme zřízení kroužku základů golfu pro děti a dospělé,“ dodal zástupce ředitelky Domu dětí a mládeže v Bohumíně Ondřej Veselý.

Dodal, že doinstalace jednoduchého osvětlení proběhne v příštím roce.