Zástupci parlamentních stran v našem regionu umístěni na volitelných pozicích kandidátky již měli naplno rozjetou předvolební kampaň. Nyní je otázkou, zda na říjnové volby vůbec dojde a zda nebyl všechen ten předvolební povyk zbytečný.

Oslovení zástupci našeho regionu se shodují v tom, že je úterní zpráva překvapila, ale rovněž jedním dechem dodávají, že zatím pokračují v programu tak, jak ho měli naplánovaný.

„Myslím si, že Ústavní soud v první řadě nerespektoval veřejné zájmy, ale upřednostnil zájem jednoho poslance, kterého mrzí, že nebude čtyři roky brát poslanecký plat. Tento poslanec navíc nehájil v parlamentu program, za který byl lidmi zvolen,“ naráží na přeběhlickou minulost autora stížnosti poslance Melčáka poslanec za ČSSD Břetislav Petr.

Úterní událost ovšem nemění plán tohoto člena kandidátky. „Ústředním výborem bylo rozhodnuto, že budeme normálně pokračovat v naší kampani,“ prohlásil včera dopoledne Petr.

Ten věří, že nakonec stížnost poslance Melčáka nebude mít na termín voleb vliv. „Věřím, že se dokážou domluvit a volby budou buď v říjnu, anebo přinejmenším dříve než v létě příštího roku,“ dodal Petr.

Velmi podobně reaguje na nastalé události i lídr regionální kandidátky ODS Pavel Drobil. „Je to předběžné opatření, uvidíme, co přinesou další jednání,“ říká zástupce pravice.

Ani on neplánuje změnit stávající kampaň, která už politiky na Karvinsku zřejmě stála nemalý peníz. „Pokračujeme tak, jako by se říjnový termín nedostal do ohrožení,“ dodal.

V klidu zůstává i současný poslanec za ČSSD Ladislav Šincl.

„Nějaké úpravy v mé kampani samozřejmě vlivem různých jednání udělat musím, ale rozhodně na to nemá vliv rozhodnutí Ústavního soudu. Volby se budou konat buď v řádném termínu, nebo v předčasném, v téhle věci jsem klidný,“ shrnul čerstvé události na domácí politické scéně Ladislav Šincl.