„K psaní na počítači jsem se dostala úplnou náhodou, tátu zaujala před několika lety zlatá medaile Lenky Klaputové (mistryně světa v textových korekturách v Římě 2003, poznámka redakce) a přinesl mi diskety, na kterých byla cvičení pro psaní deseti prsty,“ říká studentka karvinského gymnázia.

Za pár let se vlastní pílí naučila rychle, přesně a dobře psát na klávesnici. „Účastnila jsem se soustředění, kde se psalo a trénovalo i 7 hodin denně, využila jsem příležitosti a psala jsem společnost Jäkl Karviná, bezpečnostní a výrobní dokumentaci,“ popisuje svou cestu k medailím.

Doma však intenzivně netrénuje. „Možná je výhodou to, že 7 let hraji na klavír, 4 roky na akordeon a ještě zkouším saxofon,“ rozkrývá pozadí svého úspěchu v psaní na klávesnici Karin Cieslarová.

Mistrovství světa se konalo jako vždy v rámci kongresu Intersteno a své síly zde v nejrůznějších kategoriích poměřovalo 400 soutěžících z celého světa. „Soutěžilo se v obrovské tělocvičně Olympijského komplexu. Mezinárodní jury dohlížela na celou soutěž, v níž je speciálními koeficienty odlišena náročnost jazyka, v němž soutěžící píše,“ vysvětluje Karin.

Svůj talent dále rozvíjí pod dohledem několikanásobné mistryně světa Heleny Matouškové a Jaroslava Zaviačiče, který je průkopníkem rychlého psaní na klávesnici v celé republice. „Zcela jsem psaní na klávesnici propadla. Už teď se těším do Paříže, kde za dva roky proběhne další Mistrovství světa,“ dodává mistryně v psaní na klávesnici.