„Mluvili jsme spolu o tom, co se v pátek stalo a pan Folwarczny mi všechno vylíčil. Sdělil mi taky, že se rozhodl nabídnout svou rezignaci na post člena Regionální rady,“ uvedl oblastní šéf ODS na Karvinsku Pavel Drobil.

„Musím přiznat, že na mě zapůsobil tim, že to udělal sám od sebe a bez průtahů. Když už se stalo, co se stalo, považuji toto za chlapské jednání,“ dodal předseda ODS s tím, že rezignaci Stanislava Folwarczného ještě musí dostat písemně. Poté bude platná a o Folwarczného dalším osudu v Regionálně radě ODS rozhodne regionální sněm.

Českotěšínský místostraosta byl v pátek přistižen policejní hlídkou údajně při pouhém přeparkovávání svého vozu do dvora domu, v němž bydlí. Policisté jej podrobili opakované dechové zkoušce, která naměřila 0,8 promile alkoholu v jeho dechu. Krevní zkouška tudíž nebyla nutná. Folwarczny v tiskovém prohlášení uvedl, že jej to velmi mrzí a je připraven nést za to následky. Záležitost bude řešena ve správním řízení jako přestupek a českotěšínský místostarosta se nechal slyšet, že se proti trestu nebude odvolávat.

O post místostarosty Českého Těšína zřejmě nepřijde. Podle pondělních informací z médií nebude opozice požadovat jeho odvolání.

Více o tématu čtěte ZDE.